Przejdź do treści
Strona główna » Blog » BluMiś Reporter w rozmowie z Tosią

BluMiś Reporter w rozmowie z Tosią

Jak przygotować rodziców do wizyty u lekarza z dzieckiem?

Co myślą dzieci o lekarzach? Właściwie mieliśmy Wam napisać poradnik, jak przygotować do wizyty dziecko, ale w trakcie jego tworzenia okazało się, że to wsparcie potrzebne jest obu stronom, a może nawet bardziej rodzicom?

Tosia przeprowadzi Was przez całą przygodę z wizytą u specjalisty.

Co jest najważniejsze w przygotowaniu do wizyty?

Tosia: Moim zdaniem to, żebyśmy wiedzieli, co nas czeka. Widzimy przecież, jak bardzo się stresujecie, chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego. Nawet, jeżeli czeka nas nieprzyjemny zabieg, gdy nam o nim opowiesz, nie będzie dla nas zaskoczeniem.

Co pomaga w takich sytuacjach?

Tosia: Odgrywanie scenek, zabawa pluszakami w klinikę, są też fajne książeczki, które opowiadają dokładnie o wizycie u doktora.

A co przeszkadza?

Tosia: Niestety to, że rodzice czasem straszą lekarzem i badaniami! Moi przyjaciele nie raz słyszeli, że jak będą niegrzeczni, to przyjdzie pielęgniarka i zrobi im zastrzyk! Halo! Przecież tak się nie robi. Po co mamy się bać zastrzyków. W BlueMed KIDS do pobierania krwi używa się np. specjalnych motylków, przez co cały zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale przy tym fajny. Na koniec wybierasz plasterek i naklejkę.
Popatrz na filmik

Jak wyglądają wizyty w BlueMed KIDS?

Tosia: Są super! Już przy wejściu pracują bardzo miłe panie, które zapisują nasze wizyty i wysyłają do odpowiedniego gabinetu. Ale to, co podobało mi się najbardziej – u doktora są tablety dla dzieci, na których są świetne gry. Nawet nie zauważysz, jak minie badanie. Poza tym lekarze są mili i wygląda na to, że znają się na rzeczy 😉 Znajdują przyczyny naszych dolegliwości, a do badania używają super nowoczesnych sprzętów, które wyglądają jak z kosmosu. Czy wiesz, że można zajrzeć do brzucha przez specjalną słuchawkę, którą przykłada się do skóry? Na ekranie widzisz wszystko, co masz w środku. Albo jest też taka dżdżownica, którą bada się nos i migdałki. To jest dopiero ubaw.

Jak przygotowujesz się do samej wizyty?

Tosia: To zależy, do jakiego lekarza idę. Jeżeli są to zwykłe konsultacje, nie muszę robić  nic specjalnego 🙂 Mama zawsze goni nas do kąpieli, hihi. Ale tak na poważnie, to jak trzeba będzie się dokładnie przygotować, to dostaniesz taką informację. Na pewno jak idziesz na przyssawki (takie badanie serduszka, całkiem zabawne), to nie kremuj się za bardzo, bo się te żabki nie przyczepią.

Co jeszcze nam opowiesz, Tosiu?

Tosia: Pytaliście, co myślą dzieci o lekarzach, więc chciałabym zapewnić wszystkie dzieci, że dbanie o zdrowie jest fajne. Ok, choroby są przykre, czasem nas boli, a nieraz nawet nie wiemy, co nam dolega, więc się zwyczajnie boimy. Ale prawda jest taka, że jak masz zaufane miejsce, a takim jest BlueMed KIDS, to zaczynasz lubić wizyty u specjalistów. A więcej filmów znajdziecie na naszym kanale YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *