Przejdź do treści

Neurologia dziecięca

OPIS PORADNI

Co musisz wiedzieć...

Pierwsze kroki, pierwsze słowa, pierwsze złości. To chwile, dzięki którym każdy rodzic wie, że warto. Czasami zdarza się jednak, że już w początkowych latach życia dziecka pewne zachowania rozwijają się później, odbiegają od przyjętych norm lub całkowicie się nie wykształcają. Często przyczyna leży po stronie układu nerwowego. W dziecięcej poradni neurologicznej BlueMed zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego u maluchów i młodzieży. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu możemy szybko przeprowadzić badanie i postawić diagnozę. A przecież dla większości pociech liczy się szybko. W końcu to nudne, prawda?

WAŻNE BADANIE NEUROLOGICZNE

EEG dziecka

EEG (elektroencefalografia) dziecka polega na rejestracji elektrycznej aktywności mózgu za pomocą elektrod umieszczonych na skórze głowy dziecka. EEG mierzy fale mózgowe, które są wynikiem aktywności neuronów w mózgu. W BlueMed KIDS badanie EEG wykonujemy dzieciom zarówno w czuwaniu, jak i we śnie. Trwa ono około 40 minut i jest bezbolesne. 

Podczas EEG dziecka, elektrody są umieszczane na głowie, a następnie mierzona jest elektryczna aktywność mózgu. Dziecko siedzi lub leży na łóżku, a technik medyczny przeprowadza badanie. EEG może pomóc w diagnozowaniu różnych zaburzeń neurologicznych u dzieci, takich jak padaczka, stany padaczkowe, zaburzenia snu, migreny, choroby metaboliczne i inne choroby neurologiczne. EEG (elektroencefalografia) jest wykonywane u dzieci w celu diagnozowania różnych zaburzeń neurologicznych. Badanie EEG pozwala na rejestrację elektrycznej aktywności mózgu i analizowanie fal mózgowych, co może dostarczyć informacji na temat funkcjonowania mózgu dziecka.

Przedstawiamy kilka przykładów, kiedy EEG dziecka jest wykonywane:

Diagnozowanie padaczki – Badanie pozwala na zarejestrowanie aktywności mózgu dziecka w momencie wystąpienia drgawek.

Diagnozowanie innych chorób neurologicznych – EEG może pomóc w diagnozowaniu różnych chorób neurologicznych, takich jak migreny, choroby metaboliczne, stany padaczkowe, zaburzenia snu i inne.

Monitorowanie stanu mózgu – badanie stosujemy do monitorowania stanu mózgu dziecka w przypadku uszkodzeń mózgu i stanów, które wywołują nieprawidłową jego pracę. 

Ocena zaburzeń rozwojowych – EEG może pomóc w diagnozowaniu zaburzeń rozwojowych, takich jak autyzm, ADHD czy zaburzenia mowy.

EEG dziecka jest cennym narzędziem diagnostycznym, które pozwala na poznanie funkcjonowania mózgu dziecka i zdiagnozowanie różnych zaburzeń neurologicznych. Jest przy tym bezbolesne i komfortowe. 

Opis do badania EEG wykonuje u nas lek. Jolanta Surmacz- Kampa. Będzie gotowy do odbioru do tygodnia od badania. 

Specjalista

prof.-dr-hab.-n.-med.-Justyna-Paprocka

Neurolog dziecięcy

dr-n.-med.-Magdalena-Hankus

Neurolog dziecięcy

lekarz-neurolog-bluemedkids

Neurolog dziecięcy

martyna-jakimiec-bluemed

Neurolog dziecięcy

lekarze-bluemedkids-2

Neurolog dziecięcy, chirurg i pediatra

Najczęściej leczymy i diagnozujemy:

  • ADHD
  • dystrofia mięśniowa
  • mózgowe porażenie dziecięce
  • autyzm
  • padaczka
  • zaburzenia mowy
  • wodogłowie 
  • przepukliny rdzeniowo-kręgowe
CENNIK
  1. konsultacja neurologiczna dziecięca - 350 zł
  2. EEG - 430 zł
Justyna Paprocka - ZnanyLekarz.pl
Magdalena Hankus - ZnanyLekarz.pl

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie. 

Ankieta przed wizytą

W celu odpowiedniego przygotowania się lekarza do wizyty uprzejmie prosimy o odpowiedź na kilka pytań dotyczących pacjenta: