Przejdź do treści

Psychiatria dziecięca

OPIS PORADNI

Psychiatra dziecięcy - Co musisz wiedzieć...

Zdrowie psychiczne dzieci jest niezwykle ważne dla ich rozwoju i dobrego samopoczucia w życiu dorosłym. Rodzice i opiekunowie mogą, a nawet powinni wspierać je w budowaniu umiejętności społecznych, rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie z emocjami, aby pomóc im osiągnąć dobre zdrowie psychiczne. Nie jest to łatwe, gdyż nieraz sami dorośli mają problemy w tej sferze życia.

Aby poprawić zdrowie psychiczne dzieci, rodzice MUSZĄ uczestniczyć w ich życiu i być dla nich wsparciem. Ważne jest, aby zapewnić im bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym czują się szanowane i akceptowane. Najprościej, aby to Wasz dom, Wasza przestrzeń była tym miejscem. Pomóż swojemu dziecku budować pozytywne relacje z innymi dziećmi i dorosłymi, tak aby wiedziało, że jest kochaną i cenioną częścią społeczności.

Innym, równie ważnym sposobem wspierania zdrowia psychicznego dzieci, jest uczenie ich umiejętności radzenia sobie z emocjami. Ucząc dzieci, jak identyfikować i wyrażać swoje uczucia, można im pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym i w lepszym radzeniu sobie ze stresem. Dzieci powinny również mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach, które pomogą im w rozwoju umiejętności społecznych, takich jak komunikacja i współdziałanie. Dobrym sposobem na naukę tych umiejętności jest uczestnictwo w zabawach grupowych, w których dzieci ćwiczą współpracę z innymi i wyrażanie swoich potrzeb.

 

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie. 
Sprawdź ofertę GenCheck

Specjalista

BluemedKIDS--lek-Zasada

psychiatra dziecięcy

lekarz-bluemedkids

psychiatra dziecięcy, w trakcie specjalizacji

lekarze-bluemedkids-2

psychiatra dziecięcy

Najczęściej leczymy i diagnozujemy:

 • zaburzenia psychotyczne
 • depresja
 • ADHD
 • całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera)
 • lęki
 • zaburzenia funkcjonowania społecznego
 • nerwice
 • problemy z odżywianiem
 • zaburzenia osobowości
CENNIK
 1. pierwsza wizyta lek. Zasada- 450 zł
 2. pierwsza wizyta lek. Bobko - 500 zł
 3. kolejna wizyta lek Zasada - 350 zł
 4. kolejna wizyta lek. Bobko - 370 zł