Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Co leczy chirurg dziecięcy?

Co leczy chirurg dziecięcy?

Chirurgia to nie tylko złamania!

Troszczysz się o zdrowie Twojego dziecka, więc gdy tylko pojawiają się niepokojące objawy, czujesz wewnętrzny niepokój. To zrozumiałe. Pracujemy z dziećmi praktycznie każdego dnia i spotykamy się z rodzicami, dla których choroba ich dziecka urasta do wielkich rozmiarów. Nie mówimy, że niepotrzebnie, bo dzięki takiemu systemowi obronnemu, zgłaszacie się do specjalistów, by w porę powstrzymać proces chorobowy i doprowadzić do zdrowia.
Kiedy zatem zgłosić się do chirurga? Czy odpowiedzialny jest wyłącznie za złamania, stłuczenia i zabiegi operacyjne?
Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Kierując swoje kroki do BlueMed KIDS masz pewność, że nad problemem, który dotyka Twojego dziecka, pochylą się specjaliści, uzbrojeni w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Pracujemy razem, wielospecjalistycznie.

Pierwsze objawy

O ile w przypadku przeziębienia i grypy objawy występują nagle i intensywnie, to wiele jednostek, z którymi warto odwiedzić chirurga, wykluwa się powoli, usypiając czujność rodziców i opiekunów. W dalszej części artykułu przedstawimy po krótce najczęstsze schorzenia, które warto u nas skonsultować, wskazując na pierwsze objawy. Obserwacja i rozmowa mają tu kluczowe znaczenie. Dzieci często się na coś skarżą. A to boli nóżka, brzuszek, czy przysłowiowy paluszek i główka. Nie zawsze jest to szkolna wymówka, zwłaszcza gdy sygnały te powtarzają się częściej. Jeżeli poszukiwany jest przez Was dobry lekarz w Katowicach, możemy z czystym sumieniem poinformować, że w centrum medycznym BlueMed KIDS, znajdziecie szereg specjalistów, którzy pracują właśnie z dziećmi. To ważne, ponieważ do najmłodszych Pacjentów potrzebne jest zupełnie inne podejście. My te ścieżki już wydeptaliśmy. Warto nas sprawdzić.

Otyłość prosta u dzieci

Otyłość prosta czyli pierwotna jest skutkiem przyjmowania zbyt dużej ilości energii w pokarmie. Regularne przekraczanie tych norm powoduje niekontrolowany przyrost masy ciała. Warto pamiętać i potraktować poważnie to, że nasze nawyki żywieniowe bardzo łatwo przechodzą na dzieci. Jeżeli więc do obiadu sięgasz po napoje gazowane, a wieczory spędzasz z paczką chipsów, trudno Ci będzie namówić dziecko do zdrowego stylu odżywiania. A dla prawidłowego rozwoju konieczna jest zbilansowana dieta i spora dawka ruchu (zwłaszcza na świeżym powietrzu).

Otyłość alimentacyjna u dzieci

Otyłość  tę nazywamy również wtórną i jest spowodowana niewłaściwym funkcjonowaniem układów nadzorujących pobór i wydatek energetyczny. Na otyłość alimentacyjną chorują najczęściej dzieci borykające się jednocześnie z niskorosłością. Przyczyny leżą również często w zaburzeniach endokrynologicznych, metabolicznych, wadach rozwojowych oraz w przypadku równoległego występowania chorób ograniczających sprawność ruchową.

Ginekomastia u chłopców

Ginekomastia to powiększenie tkanki gruczołowej i/lub tłuszczowej piersi u chłopców. Choć przypadłość ta nie jest niebezpieczna sama w sobie, to w dużym stopniu wpływa na zaniżoną samoocenę. A to z kolei jest już zjawiskiem bardzo szkodliwym w dzisiejszych czasach. Dzieci są bezpośrednie w swoich ocenach i szybko poddają rówieśników dosadnej krytyce. Chcąc chronić swoje dziecko, warto skonsultować rozrost piersi u specjalisty. Chirurg dziecięcy w Katowicach – to tu warto poddać się diagnostyce i leczeniu. Ginekomastia pojawia się w konsekwencji niewłaściwej gospodarki hormonalnej organizmu.

W poradni chirurgii dziecięcej zajmujemy się także takimi schorzeniami, jak:

  • guzki tkanki podskórnej
  • zmiany skórne
  • znamiona barwnikowe
  • wrastające paznokcie
  • przepuklina pachwinowa
  • przepuklina pępkowa
  • wodniak jądra
  • kamica pęcherzyka żółciowego
  • stulejka

Sprawdź nasze poradnie, poznaj lekarzy i choroby, w których jesteśmy specjalistami.

Pamiętaj, że w naszej placówce mamy również kilkanaście poradni dla dorosłych. Zadbaj również o swoje zdrowie. Wejdź na naszą stronę, poświęconą dorosłym Pacjentom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *