Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dzień mamy to również święto każdego dziecka

Dzień mamy to również święto każdego dziecka

Dzień Matki to wyjątkowe święto, w którym mamy okazję podziękować naszym mamom za opiekę, miłość, wychowanie i wsparcie, gdy go potrzebowaliśmy. I choć należy je doceniać cały rok – 26 maja w szczególności zapisał się na kartach kalendarza Polaków. My w BlueMed Kids wiemy, że dla matek ten dzień jest również świętem każdego dziecka, ponieważ w zgiełku codzienności trudno jest znaleźć czas, który można całkowicie poświęcić pociechom. Jest to świetna okazja do zacieśnienia więzi, pielęgnowania miłości i poczucia spełnienia. Nietypowe zachowania, agresja czy problemy z odżywianiem mogą być pierwszymi oznakami chorób o podłożu psychiatrycznym. W tym wpisie przybliżymy bliżej niektóre zaburzenia psychiatryczne, których nie należy ignorować jeśli chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się w prawidłowy sposób, odczuwało radość z życia i bez problemu nawiązywało relacje z innymi. 

Zaburzenia psychotyczne

Zaburzenia psychotyczne to poważne zaburzenia psychiczne, które mogą dotknąć dzieci w każdym wieku. Objawy tych zaburzeń mogą być bardzo różne, ale zazwyczaj obejmują omamy, urojenia, zdezorganizowaną mowę lub zachowanie oraz katatonię. Zaburzenia psychotyczne u dzieci są często trudne do zdiagnozowania, ponieważ objawy mogą być mylone z innymi problemami. Zaburzenia psychotyczne u dzieci mogą być spowodowane czynnikami dziedzicznymi i skutkiem postrzegania otoczenia. Przyczyny obejmują historię rodzinną zaburzeń oraz doświadczenie traumy, takiej jak przemoc lub wykorzystywanie seksualne. Wczesna diagnoza, terapia i wsparcie rodziny są bardzo ważne dla dziecka, ponieważ nieleczone zaburzenia mogą w przyszłości .

Zaburzenia funkcjonowania społecznego 

Zaburzenia funkcjonowania społecznego u dzieci to grupa zaburzeń psychicznych, które charakteryzują się trudnościami w interakcjach społecznych i komunikacji. Objawy zaburzeń u dzieci mogą być bardzo różne, ale zazwyczaj obejmują trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu przyjaźni, trudności w rozumieniu i wyrażaniu emocji oraz trudności w dostosowywaniu się do norm społecznych. Za przyczyny zaburzeń u dzieci uważa się połączenie czynników genetycznych i środowiskowych. Niektóre z przyczyn ryzyka zaburzeń funkcjonowania społecznego u dzieci obejmują historię rodzinną zaburzeń oraz problemy okołoporodowe. 

Problemy z odżywianiem

Zaburzenia odżywiania u dzieci to grupa zaburzeń psychicznych charakteryzujących się zaburzeniami jedzenia i/lub zachowań związanych z jedzeniem. Dzieci z tymi zaburzeniami mogą mieć obsesję na punkcie jedzenia, wagi lub kształtu ciała, a także problemy z kontrolowaniem jedzenia lub zachowań związanych z jedzeniem. Zaburzenia odżywiania u dzieci obejmują jadłowstręt psychiczny, żarłoczność psychiczną i napadowe objadanie się. Jadłowstręt psychiczny charakteryzuje się ekstremalnym ograniczeniem jedzenia i/lub nadmierną aktywnością fizyczną. Żarłoczność psychiczna objawia się napadami objadania się. Napadowe objadanie się to nawracające napady objadania się, często bez udziału całkowitej świadomości. 

Nie zwlekaj – podaruj zdrowie 

Szczęście, jakie pociechy dają swoim rodzicom, jest nieopisane, dlatego zdrowie dzieci jest dla nich najlepszym prezentem. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć problem, o którym nie mówi – nie ignoruj tego i zwróć się do specjalisty. W BlueMed Kids mamy doświadczenie w leczeniu chorób psychicznych u dzieci, a nasi wykwalifikowani psychiatrzy dołożą wszelkich starań w trakcie leczenia Twojego dziecka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *