Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Liczy się też sprzęt

Liczy się też sprzęt

O tym jak ważny jest sprzęt przy pomocy którego przeprowadzana są badania, nie trzeba nikogo przekonywać. Rozwój technologii sprzętowych skupia się na zwiększeniu precyzji badań. To umożliwia lepszą diagnostykę i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo Pacjenta. Zasada jest prosta. Czym nowszy i lepszy sprzęt diagnostyczny, tym bardziej wyraźny obraz i większa precyzja w badaniu. Rzecz jasna, do tego wszystkiego potrzebne są również, albo raczej przede wszystkim, oczy doświadczonego specjalisty.

Rozwój technologii w medycynie to także dynamicznie ewoluujący sektor specjalistycznego oprogramowania komputerowego, który przetwarza obrazy diagnostyczne. W BlueMed KIDS postawiliśmy na nowoczesny sprzęt. Do badań USG wykorzystujemy między innymi aparat Voluson E8 Expert. Jest to aparat kliniczny o szerokim spektrum możliwości.  Znajduje on zastosowanie we wszystkich dziedzinach: radiologii, ginekologii, położnictwie, urologii, kardiologii, badaniach naczyniowych.

Wśród naszych sprzętów znajduje się także USG Samsung hs40 oraz USG Samsung rs85 z dużą ilością głowic. Gabinet laryngologiczny wyposażyliśmy w nowoczesny videofiberoskop i tympanometr. Videofiberoskop  służy do diagnostyki stanu jamy nosa, gardła, krtani oraz podniebienia. Tympanometr, pozwala na zdiagnozowanie m.in. pęknięcie błony bębenkowej, czy infekcji ucha.

Prawda jest taka, że Rodzice zwykle nie są biegli w sprzętach medycznych, ich parametrach i możliwościach. Nie muszą się na tym znać. Od tego są specjaliści, lekarze, fizycy medyczni. Przychodzimy na wizytę z nadzieją na to, że diagnoza dotycząca stanu zdrowia naszego dziecka będzie trafna, a proces leczenia będzie przebiegał komfortowo, bez bólu i szybko. Tak byłoby najlepiej. To czym dysponujemy to zarówno nowoczesny, bezpieczny sprzęt, jak i doświadczeni lekarze. Istnieje wiele przesłanek zatem by móc sądzić, że to idealne połączenie sprzęt i specjaliści, ma miejsce właśnie u nas w BlueMed KIDS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *