Przejdź do treści

Drodzy Lekarze!

Jeżeli świat dziecięcych emocji jest dla Was priorytetem, a na swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, postawiliście przed sobą medycynę, chcielibyśmy zaprosić Was do rozmów. Tworzymy poradnię  zdrowia psychicznego dzieci.

Poszukujemy do zespołu specjalistów z pasją i wyjątkowym podejściem do młodzieży i najmłodszych Pacjentów.

Zdrowie psychiczne dzieci jest niezwykle ważne dla ich rozwoju i dobrego samopoczucia w życiu dorosłym. Rodzice i opiekunowie mogą, a nawet powinni wspierać je w budowaniu umiejętności społecznych, rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie z emocjami, aby pomóc im osiągnąć dobre zdrowie psychiczne. Nie jest to łatwe, gdyż nieraz sami dorośli mają problemy w tej sferze życia.

Aby poprawić zdrowie psychiczne dzieci, rodzice MUSZĄ uczestniczyć w ich życiu i być dla nich wsparciem. Ważne jest, aby zapewnić im bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym czują się szanowane i akceptowane. Najprościej, aby to Wasz dom, Wasza przestrzeń była tym miejscem. Pomóż swojemu dziecku budować pozytywne relacje z innymi dziećmi i dorosłymi, tak aby wiedziało, że jest kochaną i cenioną częścią społeczności.

Innym, równie ważnym sposobem wspierania zdrowia psychicznego dzieci, jest uczenie ich umiejętności radzenia sobie z emocjami. Ucząc dzieci, jak identyfikować i wyrażać swoje uczucia, można im pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym i w lepszym radzeniu sobie ze stresem. Dzieci powinny również mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach, które pomogą im w rozwoju umiejętności społecznych, takich jak komunikacja i współdziałanie. Dobrym sposobem na naukę tych umiejętności jest uczestnictwo w zabawach grupowych, w których dzieci ćwiczą współpracę z innymi i wyrażanie swoich potrzeb.

Ważne jest, aby zapewnić dzieciom spokój i czas na relaks. Dając dzieciom czas na odpoczynek, można pomóc im w lepszym radzeniu sobie ze stresem i emocjami, co jest ważne dla ich zdrowia psychicznego.

Pamiętaj, że zdrowie psychiczne dzieci jest niezwykle ważne dla ich dobrego samopoczucia i osiągnięć w życiu dorosłym. Rodzice i opiekunowie mogą wspierać zdrowie psychiczne dzieci, zapewniając im bezpieczne i przyjazne środowisko, ucząc ich umiejętności społecznych i radzenia sobie z emocjami oraz dając im czas na relaks.
W pracowaniu nad komfortem psychicznym dzieci i młodzieży wspiera nas PERSERVERE

Nie zawsze objawy są jednoznaczne. Wiele chorób potrafi rozwijać się w nieswoisty sposób. W BlueMed posiadamy poradnię genetyczną, w której wykonywane są testy nowej generacji, dające odpowiedź na wiele pytań o zdrowie. 
Sprawdź ofertę GenCheck